اخبار و مقالات


انواع پیچ

انواع پیچ و مهره های شش گوش

همانطور که از اسم شان پیداست، شما می توانید پیچ و مهره های شش گوش را با سر شش گوش یا شش ضلعی شان شناسایی کنید. شفت پیچ شش گوش ممکن است تا انتهای سر پیچ شیار خورده باشد و یا ممکن است تنها قسمتی از آن دارای رزوه باشد. پیچ های شش گوش معمولا به همراه مهره شش گوش استفاده می شوند. پیچ و مهره های شش گوش گاهی با کلمات اختصاری HHMB یا HXBT نامیده می شوند.


Image

انواع پیچ های آویز

پیچ های آویز از آن دسته پیچ ها هستند که به کلی با تصور عموم در مورد پیچ ها تفاوت دارند. پیچ های آویز سر ندارند. پیچ های آویز تنها متشکل از یک بدنه (شفت) هستند که رزوه های متفاوتی در دو طرف خود دارد. این پیچ ها زمانی مورد استفاده دارند که بخواهیم دو صفحه با دو جنس مختلف را به هم پیچ کنیم. به عنوان مثال وقتی می خواهیم یک صفحه چوبی و یک صفحه فلزی را به هم پیچ کنیم از پیچ آویزی استفاده می کنیم که یک طرف آن رزوه مخصوص چوب دارد و یک طرف آن رزوه مخصوص آهن.

پیچ های اتاقی

شما می توانید پیچ اتاقی را از سر آن تشخیص دهید که کاملا گرد است و هیچ ضلع و گوشه ای برای آچار خوردن ندارد. اما درست چسبیده به زیر سر صاف آن، یک قطعه مربع شکل وجود دارد و در امتداد آن شفت رزوه خورده قرار دارد. انتهای پیچ اتاقی، مانند اکثر پیچ ها تخت است.

پیچ حمل

پیچ های لوله تفنگی یا پیچ نر و ماده
پیچ های لوله تفنگی که به نام نر و پیچ ماده نیز شناخته می شود، از منحصر به فردترین انواع پیچ هستند. بر خلاف دیگر پیچ ها که در امتداد بیرونی شفت خود دارای رزوه هستند، پیچ لوله تفنگی دارای یک شفت توخالی است که بیرون آن صاف و داخل آن (مانند خان اسلحه) رزوه شده است. هر چند که از لحاظ عملکرد این پیچ ها نقش مهره را ایفا می کنند و توسط یک پیچ نر معمولی بسته می شوند، با این وجود به دلیل شکل شفت مانندشان جزو پیچ ها طبقه بندی می شوند. 

مهره خروسکی

این مهره ها طوری طراحی شده اند که بدون نیاز به آچار مخصوص و تنها با دست قابل بسته شدن باشند. به این صورت که در اطراف مهره بال هایی وجود دارد که بین انگشتان دست قابل کنترل هستند. این مهره ها با توجه به آن که آچار خور نیستند تنها برای اتصالات سبک بکار می روند.درباره ما

شرکت تولیدی و بازرگانی تی اس پارس در سال ۱۳۹۱ با تکیه بر امکانات داخلی و با گردآوری و بهره گیری از متخصصین داخلی شکل گرفت.
این شرکت در برخی از محصولات که تولید داخل آن میسر نیست، پیچ و مهره و اتصالات تولید سایر کشورها از جمله آلمان، روسیه، تایوان، چین و اوکراین را نیز وارد و عرضه می نماید.

آخرین مطالب

تماس با ما

آدرس : تهران، میدان قزوین، خیابان قزوین، بازار بزرگ پیچ و مهره تهران ، مجتمع تجاری فرجی شماره 319

تلفن : 55403990
         55418363
          55412137
ایمیل : info@ts-pars.com

نقشه

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به tspars میباشد.